Yıldızname

Yıldızname konusunun bahsi açıldığında, bu konu hakkında bilgi sahibi olan olmayan herkes aynı konudan bahsetmektedir. Özellikle uzun yıllar boyu yanlış anlatılmış olması nedeniyle ortaya çıkan bu durum, yıldızname ile falın fazlaca karıştırılmasına neden olmaktadır.

Yıldızname bakan hocalar, fal olmadığı konusunda oldukça net açıklamalar yapar. Özellikle gaybi alemlerin bilgisi konusunda yorum yapan hocalar, bu çalışmaların fal olabilmesi için, geleceği gösteriyor ve gaybden haber veriyor olması gerektiğini söylemektedir. Yıldızname, herhangi bir şekilde geleceğe dair bilgi vermediği, geleceği net bir şekilde anlatmadığı gibi, aynı zamanda gaybi alemlerden herhangi bir varlık aracılığıyla da bakılmamaktadır. Bu durumda, fal uygulamalarından net bir şekilde ayrıldığı gibi, herhangi bir sakıncaya da sahip değildir.

Yıldızname bakan hocalar, klasik falcıların aksine, pek çok ilim dalından yararlanarak bu işlemi gerçekleştirirler. Yıldızname çalışmaları özel ve uygulamaları hassas olduğu için, her hoca tarafından bakılamaz. Pek çok farklı ilim dalının kullanılmasını gerektiren bu uygulamalarda, yıldızname bakan hocalar uzun yıllar çalışmış ve uzmanlaşmıştır.

Yıldızname bakan hocalar, aynı zamanda iyi birer insan sarrafı olmak zorundadır. Sadece ilim ve tecrübe kısmı ile bitmeyen bu iş, aynı zamanda kişilerin anlatamadıkları sıkıntılarını da ortaya çıkarmalarını sağlamakla devam etmektedir. Eğer, yıldızname baktırmak isteyen ve dertlerini, öğrenmek istediklerini net bir şekilde anlatamayan bir kişi olursa, yıldızname bakan hocalar bu kişiye derdini anlatması için güven vermeli ve bu sayede yaptığı çalışmadan daha fazla fayda elde etmesini sağlamalıdır. Böylece, hem yıldızname bakan hoca, hem de baktıran kişi, en doğru şekilde birbirileri ile çalışabilir.

Falların aksine, yıldızname oldukça bilimsel ve özel bir iştir. Falcıların karalamalarından ziyade, tamamen kadim ilimlerin kullanıldığı bu uygulama, tarih boyunca neredeyse her uygarlıkta en ciddi anlamda izler bırakmayı başarmıştır.

Sayfamıza sizlerden gelen medyum yorum ve şikayetlerini okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir