Vefk Nedir?

İslami ilimlerin temellerinden biri olarak edilen vefk çalışmaları pek çok farklı alanda insanlara bu gizemli dünyanın yardımını sunmaktadır. İnsanların neredeyse tamamı, vefk ile büyüyü karıştırıyor olsa da, vefk nedir sorusunun cevabı kesinlikle büyü değildir.

Vefk, pek çok konuda kullanılabilir. Bağlama büyülerinden başlayarak, insanları bir arada tutan aşk büyülerine kadar, pek çok konunun özü vefk ile sağlanabilmektedir. Bunu sağlarken, islami ilimler ve bu ilimler ile bağlantılı pek çok konu kullanılır.

Vefk yazan hocalar, havas başta olmak üzere, numeroloji, astroloji gibi kadim ilimlerin çoğunda uzmanlaşmak zorundadır. Diğer çalışmalardan ziyade, oldukça karmaşık bir işlem olan vefk yazımı, insanlara gayb alemlerinin kapısını açmak için özellikle çalışmaktadır.

İnternette ve diğer kaynaklarda vefk nedir konusunda karşımıza çıkan pek çok bilgi kirliliği, hocalar ve onların ilimlerinde olduğu gibi, bu kadim öğretide de yanlış düşüncelere neden olmaktadır. İnsanların bir bölümü, vefkin zararlı olduğunu, varlıkları kullandığını veya buna benzer tehlikeli çalışmalar içerdiğini düşünmektedir. Ancak, bu durum kesinlikle yanlış olduğu gibi, pek çok hoca, böyle bir durumu hakaret olarak görmektedir.

Vefk nasıl yapılır kısmına gelince, medyum hocanın tüm maharetini ortaya çıkarması elzemdir. Tehlikeli olmasa da, oldukça zor olan ve pek çok detay gerektiren vefk işlemleri, medyum hocalar tarafından titizlikle gerçekleştirilmelidir. Vefk yapılırken, kullanılan mürekkepten, yazım yapılan saate kadar çok sayıda unsurun dikkate alınması gerektiği için, bu çalışma gerçekleştirilirken mutlaka özel olarak dikkat edilmesi gereklidir.

Her medyum hoca vefk yapamaz. Özellikle kadim ilimlerde uzmanlaşmamış isimlerin, bu özel çalışmaları size sunması mümkün değildir. Bu nedenle, vefk yaptırmak istiyorsanız, mutlaka çalışacağınız medyum hocayı iyice araştırmalı, bu araştırmalar ışığında kararınızı vermelisiniz. Aksi takdirde, hem zaman hem de maddi açıdan pek çok zorluk yaşamanız mümkün.

Canbar büyüsü ile ilgili bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sayfamıza sizlerden gelen medyum yorum ve şikayetlerini okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir