Vefk Yaptıranların Yorumları

İnsanların pek çoğu, gaybi alemlerin enerjilerine inanmakta, güvenmekte zorluk çekiyor. Nedeni tam olarak bilinmiyor olsa da, günümüzde başlayan, maneviyattan uzaklaşma olgusunun bu duruma neden olabileceğini söylemek hiç de zor değil.

Büyü konusu bir yana, vefk konusu diğer yana, hangi konuda olursa olsun, insanların maneviyattan uzaklaşması ve bu konu ile ilgili dolandırıcıların çoğalıyor olması, insanların bu uygulamaların gerçek olup olmadığını sorgulamasına neden oluyor. Vefk yapan hocaların gerçek olup olmadığı, büyünün varlığı ve diğer alemler, insanların kafasında ciddi anlamda soru işareti oluşturuyor.

Vefk yapan hocalar, bu konu ile ilgili pek çok kez yakınmış olsalar da, insanların bu anlayıştan uzaklaşmış olmaları, hocaların işini çok daha fazla zorlaştırmakta. Özellikle, bu hocaların adını kullanarak, bu ilimlerin gerçekliğini sorgulatmaya yönelik işler yapan şarlatanlar nedeniyle, vefk yapan hocalar zor durumda kalmakta ve insanların daha fazla uzaklaşmasına neden olmakta.

Gaybi alemlerin gerçekliği gün gibi ortada olsa da, günümüzdeki materyalist anlayış bu durumdan giderek uzaklaşmamıza neden olabiliyor. Özellikle uzun yıllar boyunca emek vermiş olan insanların adının lekelenmesi, insanlara ulaşmak için motivasyonlarını kırıyor, böylece uzaklaşma durumu çok daha hızlı şekilde ortaya çıkıyor.

Her ne olursa olsun, vefk yapan hocaların gerçek olduğunu ve bu insanların uzun yıllar boyunca, insanlara yardım etmek için onlarca farklı ilimde uzmanlaştığını unutmamak gerekli. Numeroloji, ebced gibi temellerini bile öğrenmenin yıllar sürdüğü pek çok ilimde uzmanlaşmış bu insanların bilgilerini sorgulamak bile yanlış olabilir.

Vefk yapan hocalar, gerçek bir hoca ise bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söylüyor olsa bile, bu kişilerin, bu ilimlerdeki motivasyonlarının yüksek kalması ve çalışmalarını daha verimli gerçekleştirebilmeleri için, manevi alemden kopmamaya özen göstermek fazlasıyla önemli.

Sayfamıza sizlerden gelen medyum yorum ve şikayetlerini okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir